Strona główna
Życzenia ślubne
Tutaj jesteś

Jak składać życzenia na ślubie?

2 kwietnia, 2024 życzenia ślubne

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. To czas, kiedy dwoje ludzi decyduje się na wspólne życie, pełne wzlotów i upadków. Jako gość na weselu, możesz mieć pewne wątpliwości odnośnie do tego, jak prawidłowo złożyć życzenia młodej parze. W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z życzeniami ślubnymi.

Do kogo skierować życzenia?

Generalnym zwyczajem jest zwrócenie się do młodej pary jako całości. W końcu, po złożeniu przysięgi małżeńskiej, tworzą oni jedność. Nie rozdzielaj ich zatem zaraz po ceremonii – używaj drugiej osoby liczby mnogiej, spoglądając raz na pannę młodą, a raz na pana młodego.

Jak złożyć życzenia?

Sztuką jest przygotowanie słów, które będą wyjątkowe i sprawią, że Państwo Młodzi poczują się ważni i kochani. Postarajmy się wykrzesać z siebie odrobinę indywidualizmu. Nie serwujmy sztampowych życzeń znalezionych w Internecie – zapewne większość gości pójdzie na łatwiznę i pożyczy młodej parze zdrowia, szczęścia na nowej drodze życia i pomyślności.

Nie bądź zbyt wylewny

Podczas składania życzeń Młodej Parze, staraj się nie zajmować zbyt dużo czasu, aby dać szansę innym gościom również wyrazić swoje życzenia. Twoje życzenia powinny być szczere i płynące z serca, ale nie powinny zajmować zbyt wiele czasu.

Ogranicz emocje

Ceremonia ślubna może być bardzo wzruszającym wydarzeniem, dlatego ważne jest, aby zachować spokój i opanowanie. Staraj się nie zanurzać się w zbyt intensywnych emocjach, abyś mógł/a cieszyć się wydarzeniem i być obecny/a dla Młodej Pary.

Pamiętaj o kontakcie fizycznym

Choć wydarzenie towarzyskie może być pełne emocji, staraj się zachować odpowiednią odległość i nie być zbyt nachalny/a. Krótki uścisk lub delikatne podanie ręki wystarczą, aby wyrazić swoje uczucia i wsparcie dla Młodej Pary.

Dołącz kartkę okolicznościową do kwiatów lub prezentu

Jeśli przynosisz kwiaty lub prezent na ślub, dobrze jest dołączyć do nich kartkę okolicznościową z krótkim, ale osobistym życzeniem dla Młodej Pary. Kartka może być umieszczona w kopercie lub przyczepiona do kwiatów, aby było jasne, że życzenia są skierowane właśnie do nich.

Co życzyć Młodej Parze?

Treść życzeń ślubnych zależy w dużym stopniu od stopnia zażyłości z parą młodą. Wiadomym jest, że życzenia od rodziców będą bardziej osobiste, zaś koledzy czy znajomi z pracy podejdą do tej kwestii bardziej oficjalnie.

Przykładowe życzenia ślubne

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów życzeń ślubnych, które mogą posłużyć jako inspiracja:

  • Dla rodziców: „Drogie dzieci, życzymy Wam, abyście zawsze kierowali się miłością w swoim małżeństwie. Niech każdy dzień będzie pełen szczęścia, a w trudnych chwilach niechaj miłość będzie Waszą siłą. Jesteśmy z Wami i zawsze będziemy Wam pomagać.”
  • Dla bliskich znajomych: „Drogiej parze młodej, życzymy Wam wiele radosnych chwil we dwoje. Niech każdy dzień Wam słońcem świeci i niech miłość Wasza nigdy nie zgaśnie.”
  • Dla kolegów z pracy: „Życzymy Wam, aby Wasze małżeństwo było pełne miłości i wzajemnego szacunku. Niech każdy dzień przynosi Wam nowe doświadczenia i wiele szczęścia.”
  • Dla dalszych znajomych: „Z okazji Waszego ślubu, życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Niech Wasze życie będzie pełne szczęścia, miłości i wzajemnego zrozumienia.”

Podsumowanie

Składanie życzeń ślubnych może być nieco stresujące, ale pamiętaj, że najważniejsze jest, aby pochodziły one z serca. Pamiętaj również, że nie ma jednej właściwej formy życzeń – ważne jest, aby były one szczere i odzwierciedlały Twoje uczucia wobec młodej pary. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na tradycyjne życzenia, czy stworzysz własne, unikalne słowa, najważniejsze jest, aby były one wyrazem Twojego szacunku i miłości dla pary młodej.

Redakcja wesellove.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

życzenia wieczór panieński
życzenia ślubne
życzenia ślubne

Jesteś zainteresowany reklamą?

życzenia ślubne